Výhody multilicenčních programů u společnosti Microsoft (aktualizováno)

Na začátku roku jsem zpracovával pro zákazníka nabídku multilicenční smlouvu pro software od společnosti Microsoft. Během zpracovávání této nabídky jsem zpracovával také různé výhody a benefity, které Microsoft nabízí svým zákazníkům, kteří si pořizují jejich software skrze své multilicenční programy. Protože těch benefitů je opravdu hodně a jsou docela zajímavé, publikuji tyto poznámky na svůj blog.
Continue reading ‘Výhody multilicenčních programů u společnosti Microsoft (aktualizováno)’

Produktové klíče k produktům společnosti Microsoft

Microsoft známý se svými Microsoft Windows a Microsoft Office nabízí širokou nabídku svých produktů s různými možnostmi licencování. Produkty Microsoftu se licencují celkem snadno v podobě krabicového produktu (FPP), OEM licence (software svázaný s hardware) a nebo formou nějaké hromadné licence (multilicence). Správný druh licencování si Microsoft vynucuje právními a především technickými prostředky: produktovým klíčem a aktivačním procesem, který je s produktovým klíčem svázán.

Continue reading ‘Produktové klíče k produktům společnosti Microsoft’

Jaké používám aplikace na své pracovní stanici (2016.04)

Některé čtenáře mého blogu by možná zajímalo jaký používám software a rádi by se tak dozvěděli tipy na zajímavé aplikace, nástroje, či služby. Z toho důvodu připravuji sérii článků ve kterých budu popisovat jaké aplikace používám pro svou práci a případně také k čemu je používám, nebo proč je mám nainstalované 😉

V tomto díle se dozvíte jaké aplikace používám na své pracovní stanici, kde mám aktuálně Windows 7 Professional x64. Článek bude popisovat jen aplikace které běží ve Windows, nebo se bude jednat o klientské aplikace typu tlustý klient. Další jiné služby a produkty budu popisovat zvláště v jiném článku (viz seznam na konci tohoto článku).

Continue reading ‘Jaké používám aplikace na své pracovní stanici (2016.04)’