Praktické zkušenosti s Apple iPhone 7 Plus

Před necelými dvěma lety jsem zde na svém blogu popisoval celkem podrobně moje zkušenosti s telefonem Microsoft Lumia 950 XL. Doba jde dál a i když jsem byl se svým telefonem velmi spokojen, došlo na situaci, jestli je situace kolem Windows 10 Mobile udržitelná a jestli není vhodnější se podívat po jiné platformě. Nakonec zvítězil Apple se svým iOS.

Tento článek bude sloužit jako postupně aktualizovaná recenze mého nového telefonu Apple iPhone 7 Plus. V případě, že dojde k aktualizaci, článek bude mít aktualizované datum, takže o novinky nepřijdete 🙂 Pro­zatím se bude jednat spíše o draft popisující první dojmy.

 

Úvod

Při nákupu Lumie 950 XL jsem mírně váhal, jestli nekoupit telefon s jiným OS, ale byl jsem líný a nic mě moc nenutilo. S Lumií jsem byl spokojen a přes občasné drobnosti, které mi kazily radost z telefonu, či jeho OS jsem byl spokojen. Bohužel od poslední větší jasní aktualizace mi přestala fungovat aplikace Camera a já tak nemohl fotit několik měsíců. Problém jsem zkoušel řešit, ale neúspěšně, ani reset do továrního nastavení nepomohl. Moc mi to nevadilo, ale na druhou stranu, možnost zdokumentovat nějakou životní situaci, nebo pěknou krajinu mi chyběla čím dál víc. Chtěl jsem však pracovat a ne řešit reklamaci. Mezitím začal být telefon nějak víc nestabilní, takže můj pohár trpělivosti přetekl.

 

 

 

Výběr platformy

Kvůli čemu jsem nejvíce váhal, byl výběr platformy. Po poradě s několika přáteli jsem se rozhodl pro platformu Apple iOS. Proč jsem nevybral Google Android? Android sám o sobě není špatný, problém je jeho roztříštěnost. Zatím co z pohledu internetu je decentralizace skvělá věc, v případě decentralizace SW platformy a její podpory je to spíše nevýhodou. Ve srovnání s platformou Windows Phone a Windows 10 Mobile, kde aktualizace systému řídí Microsoft, v případě Androidu si aktualizace řeší výrobce hardware. Z pohledu bezpečnosti je tedy scénář obdobný jako například u routerů. Objeví se nějaká bezpečnostní chyba a vy musíte čekat až výrobce implementuje opravu do systému a poskytne vám ji. Jistě, mohl bych si udělat vlastní verzi Androidu, ale já potřebuju telefon k práci a vesměs jsem v tomto ohledu pouhý konzumní uživatel. Potřebuji, aby telefon byl spolehlivý a bezpečný a to mi Android nemůže zajistit. Musel bych si vytvořit seznam objevených chyb a zjistit který z výrobců nejčastěji tyto chyby opravuje … u Apple je to jednodušší, Apple poskytuje aktualizace globálně pro všechny iOS zařízení.

Dále při podrobnějším zkoumání architektury jsem zjistil, že Apple iOS má architekturu podobnou jako Windows 10 Mobile, má například podobný kontejnerový souborový systém oddělený pro jednotlivé aplikace. Dále co čtu články na root.cz tak je vidět už delší dobu (v té době jako nestranný uživatel), že Apple to opravdu myslí s bezpečnostní vážně a to dokonce i na úrovni HW.

 

Příslušenství

Jediné příslušenství, které jsem řešil, je nabíjení a sluchátka. V balení jsou sluchátka plus redukce na klasický 3,5 mm stereo Jack. Zatím používám svoje stará sluchátka.

Bezdrátové nabíjení umí až novější telefon Apple iPhone 8, ale zatím jej oželím, i když zvyká se na něj velmi dobře 🙂

 

Dodavatel

(bude doplněno později)

 

 

 

První dojmy z telefonu

(bude doplněno později)

0 Responses to “Praktické zkušenosti s Apple iPhone 7 Plus”


  • No Comments

Leave a Reply