OEM Windows není možné použít k legalizaci

V březnu 2007 jsem mimo jiné psal článek o tom jak je to s legalizací Windows Vista a jestli má opravdu smysl legalizovat pomocí Windows Vista (Jak je to s nakupem OEM licence Microsoft Windows?).

Nedávno vydal Microsoft pro svoje partnery oběžník, kde přesně stanovoval podmínky distribuce, prodeje a nabytí licencí svých OEM produktů. Mimo jiné v něm uvádí jednoduchý přehled pravidel ve čtyřech bodech:

  1. Otevřené balení: Otevřením balení vyjadřujete souhlas s podmínkami licence a jste povinni předinstalovat licenci k softwaru Windows na pevný disk kompletně sestaveného počítače s použitím sady OPK.
  2. Neotevřené balení: Pokud balení neotevřete, můžete je v neotevřené podobě dodat jinému partnerovi System Builder. System Builder je definován jako výrobce OEM nebo jako osoba či subjekt sestavující nebo repasující počítačové systémy, případně zajišťující předinstalaci softwaru do počítače.
  3. Distribuce koncovým uživatelům: Balení softwaru pro partnery System Builder nesmí být distribuována koncovým uživatelům. Software pro partnery System Builder musí být předinstalován do počítače a individuální licence k softwaru, která se nachází v balení, musíbýt předána zákazníkovi. Součástí individuální licence k softwaru může být certifikát pravosti (COA), médium a příručka.
  4. Software pro partnery System Builder nelze použít k legalizaci: Správným prostředkem k legalizaci softwaru u existujících počítačů je sada Legalizační sada Get Genuine Kit, NIKOLI software pro partnery OEM System Builder. Podrobnosti naleznete na adrese http://oem.microsoft/getgenuine.

Úplné znění licence je k dispozici na adrese www.microsoft.com/oem/sblicense.


V oběžníku je také mimo jiné informace o tom že OEM Microsoft Office se budou dodávat výhradně bez médií. Pokud však média budete potřebovat není problém si je objednat u Microsoftu.

Takže moje hypotéza se tímto potvrdila. Pokud tedy chcete mít opravdu ZCELA LEGÁLNÍ OPERAČNÍ SYSTÉM kupte si buď legalizační sadu, která je výhradně takto označená nebo si kupte krabicový operační systém se kterým máte výhodu přenositelnosti, doživotní licence a podporu od Microsoftu.

1 Response to “OEM Windows není možné použít k legalizaci”


  • No Comments

Leave a Reply