Novinky ve Windows 7 – stručný popis

Pokud vás zajímá připravovaný nový operační systém Microsoft Windows 7, můžete se kouknout na stručný popis novinek:

– **Nové mikrokernel jádro nazvané MinWin.** obsahuje 150 knihoven, velikost je cca 30 MB na pevném disku a 40 MB v operační paměti. Celé jádro bylo přepracováno z důvodu možnosti vytváření modulové architektury OS (na této filozofii je již založen OS Windows Vista/Windows Server 2008).
– **Windows User Acount Control (UAC)** – tři nové úrovně. Celkem tedy High (jak ve Windows Vista), Medium (výchozí nastavení po instalaci), Low, Vypnuto (tím pádem také žádný chráněný režim prohlížeče Internet Explorer 7/8 a žádná virtualizace souborového systému).
– **Bitlocker To Go.** Rozšířené možnosti Bitlocker. Podpora šifrování dat na externích pevných discích (přenosný HDD nebo USB Flashdisk). Takto šifrovaný disk je možné číst ve Windows XP nebo Windows Vista.
– **AppLocker.** Náhrada za Software Restriction Policy. Možnost vytvářet vygenerovaná pravidla dle referenčních počítačů s povoleným software v rámci firemní infrastruktury. Vhodné pro použití v podnikovém prostředí.
– **DirectAccess.** Nová jednodušší správa vzdáleného přístupu klientů do podnikové infrastruktury. Založeno na HTTPS tunellingu (IPSec). Vyžaduje IPv6 a DirectAccess server. Podporuje centralizovanou správu. Vyřešen také problém při použití VPN spojení s bránou při využítí přístupu do normálního Internetu (problém s více bránami a zbytečného zatěžování firemní infrastruktury při surfování během aktivního VPN spojení). Vhodné pro použití v podnikovém prostředí.
– **Nová architektura RDP (Remote Desktop Protocol).** Nová verze klienta umožňuje vyšší objem přenosů. Vykreslování se provádí až na straně klienta.
– **Možnost instalace OS do virtuálního pevného disku (VHD soubor).** Pokud chcete provést testovací verzi instalace, můžete se vám k tomu hodit možnosti instalace OS do VHD souboru. Po dokončení instalace budete mít klasickou nabídku výběru spuštění OS jako při běžné instalaci na oddělené partition. OS se bude fyzicky nacházet ve VHD souboru.
– **Optimalizace velikosti OS, menší paměťová náročnost.** Windows 7 zabírají oproti Windows Vista mnohem méně místa na disku a také zabírají méně operační paměti (celý systém byl výrazně zeštíhlen).

0 Responses to “Novinky ve Windows 7 – stručný popis”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: