Nerozumíte MS-DOSu ale přesto chcete hrát staré hry? Zkuste hryprodos.cz

Naprostá většina mých známých je netknutá starým operačním systémem Microsoft Disk Operating System (MS-DOS). Skoro všichni MS-DOS viděli možná na chvíli a to většinou z rychlíku (rozuměj – neměli možnost s ním pracovat), zato s Windows většinou od verze Windows 98 pracují naprosto běžně. Nějaká práce s příkazovou řádkou je jim cizí takže cokoli v MS-DOS instalovat je slušně řečeno otrava.

Pokud se však seznámí ze zvědavosti případně i z pozitivní kritiky s nějakou z klasických her naráží na problém jak takovou hru hrát a přitom neustále neřešit nějaké problémy jako jak provést instalaci, jak nastavit zvuk a podobně. Díky těmto steskům a mému seznámení s „DOSBoxem“:http://www.lightninggroup.org/cs/produkty/preklady/dosbox/ (a také s „Inno Setup“:http://www.innosetup.cz), mě napadla myšlenka proč nevytvořit balíček který vše obstará za uživatele a on se může věnovat jen hraní?

Díky tomu že DOSBox je multiplatformní a většina vývojářů je Linux-pozitivní, má DOSBox ve vínku podporu spouštění z příkazové řádky a celkem slušné možnosti automatizace. V prosinci se mi podařilo vyvinout funkční koncept a za pár týdnů jsem měl již odladěný vzorek s hrou Z (The Zed), která běžela ve všech systémech včetně Windows Vista Ultimate x64.

Nějakou dobu jsem tedy odlaďoval instalační skripty, přidal podporu více jazyků a „Lightning EasyGameBOX“:http://www.lightninggroup.org/cs/produkty/nastroje/easygamebox/ je na světě 🙂 Vzhledem k tomu že rád hraju staré hry a rád bych umožnil i ostatním to samé napadlo mě vytvořit rovnou celý portál. Koupil jsem proto celkem trefnou doménu www.hryprodos.cz a začal na ní pracovat. Zatím je všechno v plenkách, ale potřebné informace tam již jsou 😉

1 Response to “Nerozumíte MS-DOSu ale přesto chcete hrát staré hry? Zkuste hryprodos.cz”


Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: