Microsoftu unikla čeština pro Windows Vista (mini verze) – EDIT

Ani neuběhlo pár dní a čeština je už venku. Samozřejmě nevydal ji Microsoft („oficiální prodej české verze je v březnu“:http://lightninggroup.org/blogs/michal/2007/01/23/microsoft-dal-ceske-windows-vista-do-vyroby) ale nějaká ilegální skupinka. Čeština vyšla pouze ve formě jazykového balíčku (language pack) a je určena pouze pro platformu x86. Balíček je v klasickém formátu CAB má velikost přibližně 150 MB. Do Windows Vista se čeština integruje ve formě doplňkového jazykového modulu.

###Systémové požadavky:
– **Windows Vista Business**
– **Windows Vista Enterprise**
– **Windows Vista Ultimate**

###NENÍ URČENO PRO:
– **Windows Vista Starter**
– **Windows Vista Home Basic**
– **Windows Vista Home Premium**

Pokud jste zvědaví a Windows Vista již máte, ale angličtina vám moc nevoní, můžete si stáhnout tento soubor z následujících odkazů (je to dvoudílný archiv RAR).

**Odkaz na jazykový balíček pro Windows Vista Business a Windows Vista Ultimate x86**

„sample-movie-cs-x86.part1.rar (52 MB)“:http://rapidshare.com/files/60082557/sample-movie-cs-x86.part1.rar

„sample-movie-cs-x86.part2.rar (52 MB)“:http://rapidshare.com/files/60083936/sample-movie-cs-x86.part2.rar

„sample-movie-cs-x86.part3.rar (47 MB)“:http://rapidshare.com/files/60084791/sample-movie-cs-x86.part3.rar

Celková velikost souboru microsoft-windows-vista-langpack-x86-cs-cz.cab je 150 MB.

heslo: 8ea8-61e62d6d4915

Instalace se provede v panelu nástrojů, výběrem jiného jazyka pro dialogy a volbou instalace jiného jazyka.

Výsledek vypadá takto

**Poznámka:** Omlouvám se, článek jsem se chystal vydat již včera ale jiné povinosti a unava mi to nedovolily tak jako dnes. Proto zatím přiměte jako omluvu již teď obrazovou galerii bez popisu s tím, že článek dokončím a znovu vydám k večeru v pátek 26. ledna 2007, včetně popisu k obrázkům a podrobném obrázkovém návodu na instalaci češtiny do Windows Vista Ultimate.

**EDIT (13. června 2007):** Neplatné odkazy a heslo byly nahrazeny novými.

**EDIT (4. října 2007):** Neplatné odkazy a heslo byly nahrazeny novými.

**Poznámka k dotazům v diskuzi: pokud chcete pomoci s vaším problémem prosím o uvedení všech informací abychom se vyhnuli duplicitním příspěvkům. tzn než uveřejníte svůj příspěvek uveďte informaci jaké windows vista přesně používáte (tzn. windows vista home premium, nebo windows vista business).**

160 Responses to “Microsoftu unikla čeština pro Windows Vista (mini verze) – EDIT”


 • @dj.tommy:

  no tak to nevím. samo od sebe se to tak chovat nemůže, zvlášť pokud to nepoužíváte na firmě. neinstaloval jste nějaký program nebo něco před nebo po instalaci té češtiny? na druhou stranu tohle asi nejsou zásadní vady že (změna tapety nebo informace o systému). máte tam Service Pack 2?

 • Dobry den,stahl jsem si z odkazu tu udajnou cestinu a bohuzel to heslo,ktere k ni udavate nefunguje,poradte,jak to mam rozbalit.dekuji Baroš

 • Tak jsem asi hotntod,ale vazne to nejede 🙁 Takze zase visty nepocestim 🙁

 • Dobrý den, již v létě jsem vás oslovila s problémem ohledně Visty v Aj. Nakonec jsme se s manželem dohodli, že mu koupíme Windovs 7 v češtině k vánocům (neuznali nám reklamaci). Chtěla bych se zeptat, co přesně máme koupit, kdybyste mi mohl poradit. Myslím jako označení, nevyznám se v tom. Moc děkuji.

 • dobrý den,

  můžete koupit upgrade na Microsoft Windows 7 Home Premium Edition za 2 700 Kč.

  viz. například v eshopu ALZA http://www.alza.cz/microsoft-windows-7-home-premium-d142446.htm

  nicméně musím vás upozornit na fakt že ve vašem případě pokud vám notebook odejde nebudete mít nárok na vrácení peněz zpět za dokoupené windows 7 a také nebudete mít nárok na instalaci těchto windows 7 do jiného počítače protože při upgrade je vyjímka na formu licence (OEM zůstává OEM) – bližší vysvětlení je zde

  http://www.michalzobec.cz/2009/12/01/upgrade-licence-software-microsoftu-v-praxi-upgrade-z-windows-xp-na-windows-7/

  pokud vám jde jen o češtinu tak jak jsem říkal je jednodušší (levnější) přeinstalovat váš notebook českými windows vista.

 • Hezký den, četl jsem všechny komentáře a zjistil jsem, že když má můj jeden kamarád Windows Vista Business, tak mu ta čeština tam měla jít v pohodě, že? Ale něco mi zajímá, zda ten český jazyk bude možné popřípadě změnit na anglický jazyk. V současné době je jeho Vista v angličtině.

 • @Marek

  ano určitě to jde měnit. dokonce nezávisle u každého uživatele zvlášť…

 • Dobrý den mám problém s tím, že mi na ten odkaz nejde najet. Mám win. vista business.

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: