Microsoft Windows Small Business Server 2003: jak nasadit Windows Sharepoint Services 3.0

Pokud spravujete Windows Small Business Server 2003, asi možná nejste spokojeni se stávající integrovanou verzí Windows Sharepoint Services 2, která je součástí instalace SBS Serveru. Pokud už máte zkušenost s řešením instalace čehokoli do Small Business Serveru jistě víte že ne všechno je taková sranda jako u běžných oddělených produktů a někdy je to dokonce i téměř utrpení. Podobně je to pokud chcete instalovat novější Windows Sharepoint Services 3.0 do Windows Small Business Server 2003. Rozhodně nedoporučuji instalovat na vlastní pěst, bez návodu téměř na 100% pokazíte integraci Sharepoint Services s SBS Serverem.

###Jak instalovat Windows Sharepoint Services 3 do Windows Small Business Server 2003?
Jak již bylo naznačeno v úvodu instalaci musíte dělat přesně podle návodu od Microsoftu. Je to daň za integraci některých součástí v balíku Windows Small Business Serveru. Správa je tak tím pádem pohodlnější ale upgrade jednotlivých komponent většinou bývají čáry a kouzla 🙂

Pokud budete postupovat podle oficiálního návodu níže v odkaze nemůžete nic zkazit. Návod je aktuální a počítá také s druhým vydáním Microsoft Windows Small Business Server 2003 R2.

Všimněte si také rady na konci článku v odkaze a instalujte místo pouhé aktualizace rovnou Windows SharePoint Services 3.0 Service Pack 1 (SP1).

###Odkazy
– „Instalace Windows Sharepoint Services 3.0 ve Windows Small Business Server 2003 – oficiální postup krok za krokem (aktualizovaná verze)“:http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc671966(WS.10).aspx (Installing Windows SharePoint Services 3.0 on a Server Running Windows Small Business Server 2003, anglicky)

0 Responses to “Microsoft Windows Small Business Server 2003: jak nasadit Windows Sharepoint Services 3.0”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: