Microsoft Security Essentials: první antivir ZDARMA pro malé firmy (do 10 počítačů) – aktualizováno

Na blogu Partner Small Business Comunity bylo oznámeno, že od 1. října 2010 je možné používat antivirové řešení Microsoft Security Essentials v malých sítích do 10 počítačů zcela zdarma. Je v tom nějaký háček? Ano pár háčků by tam bylo 🙂 

  • Jen pro desktopy. Microsoft Security Essentials je určen pouze pro desktopové systémy. To tedy znamená, že Microsoft Security Essentials nainstalujete jen do Windows XP, Windows Vista a nebo do Windows 7. Instalace do serverových systémů není podporována (neověřoval jsem zda je blokována). Samozřejmě si však můžete pořídit Microsoft Forefront Security který nasazení na serverech podporuje.
  • Bez centrální správy. Pokud požadujete nějaké hromadné reportování o infekcích v síti nebo nějaké možnosti centrální správy tak máte bohužel smůlu, nic z toho Microsoft Security Essentials neumí. Pro tyto účely je opět jako vhodný kandidát Microsoft Forefront Security.

Jak se však říká: darovanému koni na zuby nehleď – narozdíl od USA a jiných zemí je požadavek na malou firmu do 10 počítačů velmi často splněn s tím že nasazení tohoto produktu a jeho správa má svoje omezení.

Microsoft Security Essentials tedy slouží především jako lákadlo na placené produkty Microsoft Forefront Security. Samozřejmě výše zmíněné požadavky (vzdálená správa a ochrana serverů) splňují i konkurenční produkty všech společností, takže si můžete vybrat sami vlastní řešení. Já například preferuji AVG Internet Security Business Edition a pro vzdálenou správu používám AVG Admin.

Odkazy

Aktualizováno:

0 Responses to “Microsoft Security Essentials: první antivir ZDARMA pro malé firmy (do 10 počítačů) – aktualizováno”


  • No Comments

Leave a Reply