Microsoft Security Essentials: první antivir ZDARMA pro malé firmy (do 10 počítačů) – aktualizováno

Na blogu Partner Small Business Comunity bylo oznámeno, že od 1. října 2010 je možné používat antivirové řešení Microsoft Security Essentials v malých sítích do 10 počítačů zcela zdarma. Je v tom nějaký háček? Ano pár háčků by tam bylo 🙂

– **Jen pro desktopy.** Microsoft Security Essentials je určen pouze pro desktopové systémy. To tedy znamená, že Microsoft Security Essentials nainstalujete jen do Windows XP, Windows Vista a nebo do Windows 7. Instalace do serverových systémů není podporována (neověřoval jsem zda je blokována). Samozřejmě si však můžete pořídit Microsoft Forefront Security který nasazení na serverech podporuje.
– **Bez centrální správy.** Pokud požadujete nějaké hromadné reportování o infekcích v síti nebo nějaké možnosti centrální správy tak máte bohužel smůlu, nic z toho Microsoft Security Essentials neumí. Pro tyto účely je opět jako vhodný kandidát Microsoft Forefront Security.

Jak se však říká: darovanému koni na zuby nehleď – narozdíl od USA a jiných zemí je požadavek na malou firmu do 10 počítačů velmi často splněn s tím že nasazení tohoto produktu a jeho správa má svoje omezení.

Microsoft Security Essentials tedy slouží především jako lákadlo na placené produkty Microsoft Forefront Security. Samozřejmě výše zmíněné požadavky (vzdálená správa a ochrana serverů) splňují i konkurenční produkty všech společností, takže si můžete vybrat sami vlastní řešení. Já například preferuji AVG Internet Security Business Edition a pro vzdálenou správu používám AVG Admin.

###Odkazy
– „Microsoft Security Essentials dostupný ZDARMA pro malé firmy v říjnu“:http://blogs.msdn.com/b/mssmallbiz/archive/2010/09/22/announcing-microsoft-security-essentials-available-free-to-small-businesses-in-october.aspx (Announcing: Microsoft Security Essentials available FREE to Small Businesses in October!, anglicky)

**Aktualizováno:**
– „Oficiální tisková zpráva České pobočky Microsoftu“:http://www.microsoft.com/cze/presspass/msg/20101008_news1.mspx

0 Responses to “Microsoft Security Essentials: první antivir ZDARMA pro malé firmy (do 10 počítačů) – aktualizováno”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: