Microsoft Office Genuine Advantage v České Republice a na Slovensku

Microsoft Office Genuine Advantage v České Republice a na Slovensku Společnost Microsoft se snaží dál znepříjemňovat život nelegálním uživatelům a proto zavedl ověřování pravosti pro produkty Microsoft Office. Microsoft Office Genuine Advantage je povinné pouze pro všechny české doplňky pro Office XP a Office 2003. Prozatím není požadováno ověřování pravosti pro použití Microsoft Office Update nebo pro stahování jednotlivých oprav hotfix/security update.
Samotný proces ověřování funguje podobně jako u ověřování pravosti Windows, tzn. jste požádání o stažení prvku ActiveX a o následné ověření a poté je vám nabídnuto stažení požadovaného souboru.

Uživatelé Microsoft Office na Slovensku mají zatím všechno lehčí protože zde je zatím ověření pravosti jako volitelná možnost.

Osobně očekávám, že do několika měsíců bude Office Genuine Advantage povinné podobně jako ověřování pravosti Windows. Doufám jen že se opět Microsoft nepředvede se snadno překonatelnou ochranou jako se konalo v původní variantě Windows Genuine Advantage.

Program Výhody legálních Office (Office Genuine Advantage, OGA)
http://www.microsoft.com/cze/office/oga/default.mspx

0 Responses to “Microsoft Office Genuine Advantage v České Republice a na Slovensku”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: