Letmé oťukávání s Armed Assault (EDIT)

Včera jsem si stihl vyzvednout na poště balíček s hrou Armed Assault. Hru jsem nainstaloval a na krátkou chvíli vyzkoušel (cca 2 hodiny).

Pro začátek uvedu parametry svého počítače: Acer Aspire e360 (AMD Athlon 64 3400+; 2x512MB RAM; 200GB SATA disk; ATI Radeon X550 256MB VRAM VGA/DVI/Tv-out; DVD-RW LG GWA-6164B) s Windows XP Professional Czech Service Pack 2 a s aktuálními opravami.

Nebudu tu moc popisovat vzhled a ovládání hry, to už jistě popsalo mnoho lidí předemnou. Účelem tohoto článečku je spíše vypíchnout případné drobnosti a detaily které si prozatím budoucí hráči nemohli ověřit.

Instalace je umístěna do výchozí složky „C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA“ a její velikost je 4 768 MiB. Instalace trvala cca 10minut. Po instalaci se vytvořil ryze český zástupce „Spustit hru ArmA“, z níž a dalších prvků hry je snaha BIS prosadit u této hry její zkratku ArmA místo plného názvu Armed Assault.

Po spuštění hry mě hra vyzvala k instalaci tolik diskutovaných ovladačů StarForce a následně jsem byl vyzván k restartu počítače. V dokumentaci hry je trochu zavádějící text o ochraně autorských práv.

> OCHRANA AUTORSKÝCH PRÁV
> =======================
>
> Hra při prvním spuštění instaluje ovladače Starforce z důvodu ochrany hry proti hackování a cheatování. Jedná se o WHQL certifikované ovladače, které se aktivují pouze v případě spuštění hry Arma a nemají žádný negativní vliv na chod vašeho počítače. Po jejich instalaci vás může hra vyzvat k restartu počítače.
>
> Tyto ovladače jsou ze systému odebrány v okamžiku, kdy odinstalujete hru.
>
> Pokud chcete zjistit další informace o těchto ovladačích, můžete též navštívit stránku jejich výrobce v angličtině:
http://www.star-force.com/protection/protection.phtml?c=353
>

Tento text mi připadne trochu nefér vzhledem k obecně uváděným informacím o funkčnosti StarForce.

Po následném restartu jsem opět spustil hru a po chvilkovém ověřování média pomocí StarForce se hra spustila. Rozlišení jsem ve hře pro jistotu změnil na nižšší 800×600 (hra nastavila rozlišení na 1024×768) vzhledem ke stavu mého systému (dalo by se říci, že momentálně svoje Windows udržuji při životě) a vzhledem ke komentářům na internetu z prvních seznámení se hrou.

Z prvních zážitků mohu řící, že na jednu stranu mě velice okouzlila grafika, která je opravdu taková jak ji vývojáři BIS slibovali. Na stranu druhou mě poněkud rozladilo změněné ovládání, které mi připadne poměrně dost komplikované. Ovládání pěšáka se dá docela ještě zvládnout, prozatím jsem kvůli tomu nemusel studovat manuál, ale když jsem si vybral misi s vrtulníkem tak mě změna ovládání vrtulníku docela rozladila. Prozatím berte moje názory s rezervou, nikde jsem nic nehledal ale připadne mi že má snad pilotování vrtulníku dva režimy, protože od jisté chvíle manévrování se vrtulník začal chovat nepřirozeně a reagoval dost rozdílně oproti normálu.

Když jsem si zkušebně prošel klávesy ve hře, překvapil mě docela šílený seznam prvků ovládání z nichž tak 1/5 neměla definovanou klávesu pro ovládání.

Když jsem si hru objednával před třemi týdny na eshopu www.xzone.cz měl jsem z toho smíšené pocity, ale utěšoval jsem se tím že Operation Flashpoint byl taky nevyladěnej a časem se to výrazně zlepšilo. V současné chvíli si říkám, že jsem měl spíše počkat až výrobce odladí hru podle požadavků herní komunity.

Jakmile budu mít více času, budu se hře více věnovat a pokud to bude možné přidám i nějaké obrázky.

**EDIT:** Trochu jsem na internetu hledal a našel na oficiálním diskuzním fóru zajímavé informace. Tyto informace se týkají proklamované (ne)stability hry díky ochraně StarForce.

Dále bych chtěl uvést, že nemám instalovaný program Alcohol 120%, ale mám nainstalované Daemon Tools ve verzi 4.03HE. Za celou dobu hraní (tzn. cca ty 2 hodiny) jsem se nesetkal s pádem hry nebo nějaké její součásti. Pravděpodobně je to také tím, že se nesnažím přeceňovat síly svého systému a snažím se spíše optimalizovat běh hry s důrazem na maximální plynulost.

0 Responses to “Letmé oťukávání s Armed Assault (EDIT)”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: