Legalizace s OEM Windows tento rok končí. Od roku 2009 jen legalizační balíčky o 25% dražšší

Od ledna 2009 budou v prodeji jen speciální legalizační balíčky které budou o 25% dražšší než běžné OEM balení. Jejich značení je:

– Windows Get Genuine Kit
– Get Genuine Windows Agreement

**Windows Get Genuine Kit.** Jsou určeny pro prodej jednotlivých licencí a budou si je kupovat zejména koncoví uživatelé a malé firmy do 5 počítačů. Obsahem každého balení je médium a COA štítek s Product Key.

**Get Genuine Windows Agreement.** Je určen pro legalizaci 5 a více počítačů s výhodami pořízení multilicence (Microsoft Open Licence), kde provádíte aktivaci Windows jen jedním hromadným klíčem.

Od listopadu 2008 začne kampaň na doprodej běžných legalizačních balíčků za normální cenu.

Od ledna 2009 je tedy třeba se opět řídit starými pravidly popsanými v článku „OEM Windows není možné použít k legalizaci“:http://lightninggroup.org/blogs/michal/2007/05/06/oem-windows-neni-mozne-pouzit-k-legalizaci/. Znamená to tedy že pokud si někdo zakoupí Windows v balení OEM musí mít koupený již celý počítač s předinstalovanými Windows. Samotný System Builder si nemůže takovou sestavu ponechat, ale musí ji prodat třetí osobě (koncovému zákazníkovi).

Zdroj: „Změna způsobu legalizace operačního systému“:http://www.microsoft.com/cze/partner/productssolutions/legalizace.mspx a Microsoft Partner Konference 2008

0 Responses to “Legalizace s OEM Windows tento rok končí. Od roku 2009 jen legalizační balíčky o 25% dražšší”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: