Krátké zkušenosti s Warhammer 40000 Dawn of War: Soulstorm Demo

Protože jsem fanouškem herní série Warhammer 40000: Dawn of War, nemohl jsem dopustit, abych si hned nevyzkoušel nečekaně vydané demo. O svoje zkušenosti se rád podělím s ostatními, informace o demu budou zatím spíše telegrafické.

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/thumbs/dow-soulstorm-demo-09-intro.jpg .(Logo DOW Soulstorm) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

**Informace v README**

Vypadá to že obsah README souboru je již předpřipraven pro finální vydání hry, čemuž odpovídá charakter celého dokumentu a naprosto chybějící slovíčko DEMO.

Systémové požadavky finální hry by proto měly být takovéto:

> Please note that Warhammer 40,000: Dawn of War – SOULSTORM does not support MicrosoftR WindowsR 95, 98, NT, ME, or Vista.
>
> 1. SYSTEM REQUIREMENTS
>
> MINIMUM
>
> Windows 2000/XP
> DirectXR 9.0c (included on disc)
> 2.0 GHz IntelR Pentium 4 or equivalent AMDR Athlon XP processor
> 512 MB RAM (required for 8-player multiplayer games)
> 4.0 GB free hard drive space for installation
> 4x CD-ROM
> 64 MB DirectXR 9.0c compatible AGP video card with Hardware Transform and Lighting
> DirectXR 9.0c compatible 16-bit sound card
> Keyboard, Mouse
>
> RECOMMENDED
>
> 2.4 GHz IntelR Pentium 4 or equivalent
> 512 MB System RAM (required for 8-player multiplayer games)
> NVIDIAR GeForce 3 or equivalent with 64 MB of Video RAM.
> Sound BlasterR X-Fit
>
> REQUIRED FOR MULTIPLAYER
>
> 1 disc/player per computer
> Internet: Broadband, or 56k connection for online multiplayer play
> Network: TCP/IP compliant network

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/thumbs/dow-soulstorm-demo-13-ingame.jpg .(Hlavní menu hry) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

Zajímavé je to především hned zezačátku, ale nemusíte mít strach, není to tak žhave s nepodporou Windows Vista. Osobně totiž používám hned Windows Vista Ultimate English x64 a hra mi jede naprosto bez problémů tak jako původní hra Dawn of War a její všechny datadisky (Winter Assault a Dark Crusader).

**Obsah dema**

Demo v podstatě používá stejný engine hry jako Dawn of War – nikde nebyla vidět nějaká změna. Velikost instalace je cca 1,4 GB.

Demo obsahuje výukovou misi, jednu skirmish mapu a jednu mapu připravované kampaně. Demo neumožňuje uložit rozehranou misi.

Hrát můžete výhradně za Dark Eldar, Sisters of Battle se prozatím nekonají – vidět je však můžete v krátkém intru.

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/thumbs/dow-soulstorm-demo-08-intro.jpg .(Sisters of Battle jsou jedině v intru dema) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

**Jací jsou Dark Eldar?**

Moje zážitky s Dark Eldars, bych hodnotil nejspíš jako příjemné překvapení. Především prozatím jsem z dosavadních informací očekával slabší jednotky s vyšší rychlostí pohybu – asi něco jako Eldar se silnějšími zbraněmi. Místo toho jsem se setkal sice se slabší pěchotou, ale velmi silnými vozidly.

Asi nejvíc se mi líbí tři jednotky:

– Talos – Talos je srovnatelný jako Chaos Defiler nebo Space Marines Dreadnought. Je univerzální a dovede sklízet duše (Soul). „Obrázky v galerii“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html včetně komentářů.
– Warp Beasts – nenapadá mě srovnání, ale tato zvířátka kromě toho že působí roztomile a mají pěknout šéfku (v případě upgrade), dovedou také velmi dobře bojovat. Nevýhodou u nich bývá problém v případě ztáty morálky kdy zešílí a rvou se navzájem nebo i s ostatními jednotkami a nedají se v tu chvíli moc ovládat. zklidnit je můžete jedině odskočit si na chvilku do Warpu pomocí tlačítka (časově omezeno). „Obrázky v galerii“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html včetně komentářů.
– Dais of Descruction – ultimátní jednotka podobné palebné síly jako Space Marine Land Raider. Kromě velké palebné síly má speciální útok který se dá pro změnu srovnat s útokem Commandera (viz. následující obrázek).

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/jednotky/thumbs/dow-soulstorm-demo-61-dais-of-destruction.jpg .(Dais of Destruction – speciální útok v akci) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

Pokud vás zajímá hlavní novinka ve hře – létající jednotky – Dark Eldar mají malinkou stíhačku Raven, je však omezena limitem třech jednotek. Jejich účinnost je slušná ale naprostá většina jednotek se ubrání sama od sebe takže zivotnost Ravena je mizivá.

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/jednotky/thumbs/dow-soulstorm-demo-77-raven.jpg .(Dark Eldar Raven – mini stíhačka) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

Nejvíce se mi osvědčila při boji kombinace Talose s Warp Beasts pro boj z blízka a z dálky je kryly dvě jednotky Ravagerů (něco jako létající ekvivalent Space Marines Predator).

Počáteční boje však byly spíše zmatené, nejhorší bylo když jsem se po hodině bránění setkal s průzkumnými mariňáky, kteří již byli neviditelní a já jsem dosud neobjevil kdo dokáze odhalovat neviditelné jednotky. Musel jsem si hru zopakovat a umí to Mandrake Squad, takže pak už jsem neměl žádné problémy.

Systém staveb Dark Eldar je poněkud zmatený, důležité je především stavět Slave Chamber, která umožňuje zvýšit počet jednotek podobně jako Prapory Waaagh u Orků. Není potřeba jich stavět tolik stačí dohromady cca 4-6 pro plný počet, včetně vozidel.

„[* /imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/thumbs/dow-soulstorm-demo-54-talos-v-boji.jpg .(Talos v boji) *]“:/imglib/clanky/2008/0115-dawn-of-war-soulstorm-demo/index.html

0 Responses to “Krátké zkušenosti s Warhammer 40000 Dawn of War: Soulstorm Demo”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: