Jak zapnout 3D akceleraci (Direct3D) ve VMware Workstation?

Vážený návštěvníku omlouváme se, ale článek přesunut na nový server – „Virtuální PC – první česko-slovenský web o virtualizaci“:www.virtualnipc.cz.

„Jak zapnout 3D akceleraci (Direct3D) ve VMware Workstation?“:http://www.virtualnipc.cz/2007/12/31/jak-zapnout-3d-akceleraci-direct3d-ve-vmware-workstation/

6 Responses to “Jak zapnout 3D akceleraci (Direct3D) ve VMware Workstation?”


 • Nevím, zda se mohu na něco zde zeptat, ale zkusím to.
  Myslíte si, že ve „VMware workstation 6“ se dá nějakým způsobem zapnout podpora 3D ve virtuálním systému WIN 98?
  Chtěl bych se totiž opět vrátit k mým oblíbeným hrám pro WIN 98, ale základová deska a grafická karta nepodporuje již tento starší systém. A v operačním systému XP (i s kompatibilitou na WIN 98) mám smůlu. Hledal jsem na internetu radu, ale nenašel. Nebo znáte jiný způsob?
  Děkuji.
  Milan

 • milan:

  zeptat se určitě můžete 🙂 pokud vím tak 3d akcelerace je ve vmware podporovaná jen ve virtuálních systémech s windows 2000 / windows xp / windows server 2003 / windows vista / windows server 2008.
  takže u windows 98 máte smůlu. ale tehdejší hry z tehdejší doby nebyly nijak hodně náročné a navíc podporovaly softwarovou akceleraci. navíc moje zkušenosti s hraním her ve virtuálních systémech jsou docela špatné (kromě DOSBoxu). zkoušel jsem jen quake 2 a problém bývá s převzetím kurzoru (pohybu myši) ve virtuálním systému – ukazoval se mi kurzor během hraní hry. ale byla to nějaká stará verze vmware workstation 5.2. od té doby došlo možná k výraznějšímu posunu.

 • Dobrý den chci se zeptat mám ve VMware nainstalovaný suse linux myslíte že pujde tato 3d akcelerace i tam?

 • michal zobec

  Funtomas

  dobrý den, pokud by jste si celý článek přečetl pečlivě – zvláště odstavec OMEZENÍ – věděl by jste že ne,

 • dobrý den, mužete mi prodadit, jak nastavit ve VMWare Workstation 6.0.2 připojení k internetu, tak aby fungovali oba PC jak skutečný tak virtualní? prosím poradte.

 • Olda

  no můžu 🙂 ale na to jste mi řekl dost málo informací – jakože jak máte počítač připojený k internetu. každopádně vždy bude 100% fungovat internet pokud u virtuálního stroje a jeho síťovky nastavíte režim NAT. pokud chcete mít plně funkční síť potřebuji k tomu více informací ale každopádně to půjde jedině se dvěmi síťovkami nebo pokud máte router.

Leave a Reply