Jak řešit problém s instalací v podobě Windows Installer MSI balíčků?

Pokud narazíte na problémy s instalací nějakého programu či hry, která se instaluje s pomocí služby Windows Installer (a je tedy v podobě MSI balíčku) můžete použít jako poslední záchranu následující postup.

V případě, že máte instalaci v podobě instalačního balíčku MSI a nelze s nimi provést následující činnosti:

  • Odebrat
  • Opravit
  • Nainstalovat (upgrade)

Může vám teoreticky pomoci následující doporučení.

Zejména v prvních dvou případech, kdy již máte produkt nainstalován, ale nejde jej odebrat ani opravit je vaší jedinou volbou použití nástroje Windows Installer CleanUp Utility. Tímto nástrojem odeberete záznamy o instalovaném produktu ve Windows a máte pak možnost jej znovu nainstalovat a korektně odebrat.

Pokud vám nepomůže odebrání instalačního balíčku s pomocí nástroje Windows Installer CleanUp Utility, jediná další možnost je projít registry a smazat jakékoli nalezené záznamy o instalovaném produktu.

V posledním případě, kdy vám nejde program nainstalovat záleží hodně na tom z jakého důvodu instalace neproběhne do konce. Pokud je to z důvodu upgrade předchozího produktu, je rozhodující zda instalační balíček MSI vůbec podporuje upgrade přes původní instalaci. Některé instalace totiž vyžadují při upgrade odebrání předchozí starší verze cílového produktu.

Odkazy

Windows Installer CleanUp Utility (MS KB 290301)

0 Responses to “Jak řešit problém s instalací v podobě Windows Installer MSI balíčků?”


  • No Comments

Leave a Reply