Jak nainstalovat certifikáty StartSSL do Microsoft Windows Phone 7.5/8.0

Telefony se systémem Microsoft Windows Phone 7.5 a Windows Phone 8.0 nemají kořenové certifikáty cetifikační autority StartSSL (www.startssl.com), která mimo jiné poskytuje certifikáty pro doménu třetí úrovně zdarma (odkaz na návod je případně uvnitř článku).

Po přiřazení mého účtu na poštovním serveru Exchange, má telefon problém s certifikátem StartSSL protože pro něj není důvěryhodný. Je tedy třeba jej instalovat ručně. Protože však Windows Phone nepodporuje práci s vnitřním souborovým systémem, není možné to dělat klasickou cestou jak jste zvyklí ve starém systému Microsoft Windows Mobile.

Řešení problému je však velmi snadné, stačí si v prohlížeči naťukat URL se seznamem vydaných certifikátů

https://www.startssl.com/certs/ (stačí jen adresa v kratší formě *startssl.com/certs/*)

a následně vyberete soubor s root certifikátem ca-sha2.pem, nebo případně aktuální verzi pokud mezitím bude vydána novější verze.

> ca-sha2.pem 11-Aug-2010 23:10 2.6K x509 Certificate (PEM)

po instalaci v telefonu, kdy vám sám zobrazí informaci že se jedná o kořenový certifikát stačí zopakovat pokus o synchronizaci. Při první pokusu sice telefon opět zařve že certifikát není důvěryhodný ale následně začne ihned poslušně synchronizovat poštu z poštovního serveru Exchange 🙂

###Odkazy
– „Start SSL – seznam certifikátů certifikační autority“:https://www.startssl.com/certs/
– „StartSSL: SSL/TLS certifikát nejen pro Exchange Server zdarma“:http://www.michalzobec.cz/2011/07/09/startssl-ssltls-certifikat-nejen-pro-exchange-server-zdarma/

3 Responses to “Jak nainstalovat certifikáty StartSSL do Microsoft Windows Phone 7.5/8.0”


Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: