Hromadný update všech webů

Všímavější z vás si možná již všimli že je upgradován tento blog, a také další weby na doméně www.lightninggroup.org.

Aktualizoval jsem na poslední verzi WordPress 2.7.1 což se obešlo až na tři vyjímky naprosto bez problémů. Jaké byly zkušenosti s upgrade na WordPress? Vzhledem k tomu že mám na doméně www.lightninggroup.org několik stránek založených na WordPressu, z nichž každá verze je zrova ta která byla poslední aktuální tak jsem měl pestrou sbírku verzí: 2.2.0, 2.3.1, 2.3.2, 2.5.1.

Problematický byl jen upgrade webů běžících na WordPressu 2.2.0 a celé této řady 2.2. Proč? Protože původně tyto 3 weby byly založeny ještě na některé z verzí řady WordPress 2.1, které bohužel tehdy nedefinovaly kódování (codepage) dat v databázi. Tím pádem se databáze vytvořila v kódování které bylo tehdy výchozím – což bylo nějaké norské kódování (mluvím o MySQL).

Když jsem teď tedy přešel na verzi 2.7.1 tak blog nefungoval. Po vyřešení problému se obsah nezobrazoval správně (chybně zobrazená diakritika). Vyřešil jsem to smazáním blogu, instalací aktuální a importem článků ze zálohy. Abych se nenudil tak při importu článků došlo ke zdvojení kategorií těch článků, které měly komentář, nebo měly změněný název oproti své URL.

Ostatní weby (celkem jich bylo 12) byly minimálně na verzi WordPress 2.3.1, kde již bylo vytváření databáze rovnou s kódováním UTF8 takže upgrade proběhl naprosto plynule.

Upgrade jsem prováděl následovně mezi verzemi „dle doporučení“:/2008/07/02/jak-na-upgrade-wordpressu/ autorů WordPressu. Postupně jsem tedy přecházel mezi poslední verzí z hlavní vývojové větve:

– WordPress 2.2.3
– WordPress 2.3.3
– WordPress 2.5.1
– WordPress 2.6.5
– WordPress 2.7.1

Dokonce jsem ani nemusel vypínat Pluginy, kromě jedné verze kde bylo opomenuta starší verze Texy! (stačilo jej vymazat z adresáře plugins na FTP a pokračoval jsem dál).

Do budoucna mám ještě v plánu konečně změnit vzhled stránek (ale nebude to nic speciálního) a rozšířit funkcionalitu webu o nějaké další šikovné pluginy. Nějaké pluginy pro WordPress už mám vyhlédnuté ale ještě nebyl čas je pořádně otestovat.

0 Responses to “Hromadný update všech webů”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: