HP ProBook: Touchpad přestal fungovat

Občas se mi stane, že někdo z mých přátel se na mě obrátí s relativně banálním problémem – na notebooku HP ProBook mu z ničeho nic přestal fungovat touchpad. Problém je ale trošku zákeřnější, protože pouhý restart, nebo pokus o reinstalaci ovladačů notebooku „problém“ nevyřeší. Jak tedy vyřešit problém s nefunkčním touchpadem?

150905hpprobooktouchpad1

 

 

Popíšeme si problém trochu komplexněji. Jaké jsou tedy symptomy?

  1. Nefunguje TouchPad
  2. Na touchpadu svítí kontrolka (žlutá barva, vlevo nahoře).
  3. Pozornější si všimnou že při restartu, než Windows dokončí spouštění všech aplikací, tak chvilku Touchpad nějakou chvíli funguje.

 

150905hpprobooktouchpad2

 

Pokud na touchpadu svítí žlutá kontrolka, v uživatelské příručce si přečtete, že jste aktivovali zamčení Touchpadu.

 

Jak odemčít touchpad na HP ProBook?

Jak jsem psal výše, to že svítí kontrolka na touchpadu notebooku HP ProBook znamená, že jste si touchpad nedopatřením zamknuli (vypnuli).

Odemčení nefunkčního touchpadu je snadné, stačí na rozsvícenou kontrolku poklepat. Pokud kontrolka zhasne, je to znamení, že máte touchpad opět zapnutý (odemčený). A to je vše 🙂

2 Responses to “HP ProBook: Touchpad přestal fungovat”


  • nechce mi to vymazať na hp probook 4515.prosím je ešte iný postup nejak to vypnuť na klavesnici

    • dobrý den, nejsem si jist na co se ptáte. pokud se ptáte na problém s vypnutím, či zapnutím touchpadu, tak jiný postup není možný. zapnutí, či vypnutí touchpadu u této modelové řady je možné jen tak jak je uvedeno v mém článku a uživatelské příručce. pokud vám touchpad nefunguje vůbec a kontrolka nesvítí, je možné, že se jedná o závadu touchpadu.

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: