GPS navigace za rozumnou cenu pro profesionální řidiče

Zatím jsem se tu o tom moc nezmiňoval, ale několik let se již věnuji GPS navigacím. Nejsem sice na navigace odborníkem z uživatelského hlediska protože s žádnou nejezdím (na co by mi taky navigace v „šalině“:http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0alina byla že? 🙂 ), ale řeším s železnou pravidelností problémy licencování mapových podkladů a také drobné závady způsobené povětšinou chybou ve firmware přístroje. Nejvíc se věnuji silničním navigacím značek TomTom a Garmin. Tito dva výrobci dělají asi nejlepší navigace jak z hlediska pokrytí mapových podkladů tak zejména ergonomií a možnostmi přístrojů.

V tomto článku mi však nejde ani o Garmin ani o TomTom ale o něco jiného. Občas totiž také řeším se zákazníky z řad profesionálních řidičů jak se vyhnout nasměrování do neprůjezdného místa, které je dáno omezením hmotnosti nebo rozměrů tohoto vozidla. Nejeden řidič totiž měl problém pokud ho navigace nasměrovala na most s omezenou hmotností nebo k tunelu do kterého se se svým truckem nevejde 🙂 Tento problém bylo možné do nedávna řešit jen profesionálními navigacemi s příslušně vybavenými mapovými podklady. Ceny takových přístrojů se však pohybovaly okolo desetitisíců. Dnes jsem však narazil na GPS navigaci takřka za „lidovou cenu“.

###GPS navigace Actis 7 Truck Evropa
Tento model navigace je možné koupit za cenu pohybující se okolo 14000 Kč s DPH. Existuje ve dvou verzích – „normální“ a ve verzi „Truck“. Verze Truck se liší v právě v tom, že mapové podklady obsahují informace o nosnostech mostů, výškách podjezdů, šířkách silnic atd.

Další pěknou vlastností je aktualizace mapovych podkladů po dobu tří let zdarma a velmi detailní pokrytí všech zemí kromě následujících zemí (ty obsahují pouze průjezdové mapy):

– Albanie
– Bělorusko
– Bosna a Herzegovina
– Bulharsko
– Makedonie
– Moldavsko
– Rumunsko
– Srbsko a Černá hora
– Ukrajina

Mapa Ruska není obsažena vůbec (je možné dokoupit).

„GPS navigace Actis 7 Truck Evropa“:http://www.mapfactor.cz/cs/produkty/mapfactor-pnd/actis-7/

0 Responses to “GPS navigace za rozumnou cenu pro profesionální řidiče”


  • No Comments

Leave a Reply