Facebook pro začátečníky aneb jak na Facebook?

Nejpopulárnější světová sociální síť Facebook brzy přivítá miliontého českého uživatele. Noví uživatelé snad využijí návod pro úplné začátečníky, který jim pomůže v přihlášení, orientaci na Facebooku, při nastavení profilu, zajištění bezpečnosti, komunikaci a sdílení dat.

Facebook je podle Wikipedie „systém sloužící hlavně k tvorbě sociálních sítí, komunikaci mezi uživateli, sdílení multimediálních dat, udržování vztahů a zábavě.“ Počet uživatelů Facebooku roste každým dnem o několik set, v Česku v nejbližší době oslavíme miliontého člena sítě. I proto je pravděpodobné, že řada vašich přátel a známých na Facebooku bude a díky němu se snáze udržíte v obraze toho, co dělají a jak se mají.

Proč používat Facebook a čím se liší od Lidé či Líbímseti?

První dva české portály jsou zaměřené spíše na vyhledávání partnerů – seznamování a flirtování. Facebook je oproti tomu naopak spíše zaměřený na udržení kontaktu s přáteli, kamarády a lidmi, s nimiž v kontaktu z nějakého důvodu chcete zůstat. Facebook umožní například být informován o změně kontaktů dotyčného nebo jednoduše uspořádat oslavu a udržet si přehled, kdo z pozvaných přijde. Také proti těm českým neumožňuje přímé chatování více lidí ve skupině, ale můžete jej používat jako náhradu instant messagingu a psát rovnou člověku, kterého vidíte online. 

Začínáme: přihlášení a registrace

Přihlášení na Facebook je jednoduché, stačí vyplnit na úvodní stránce jméno, e-mail, heslo, pohlaví a datum narození. Poté nový uživatel může najít již zaregistrované přátele na Facebooku pomocí automatického prohledání mezi svými e-mailovými adresami. Dalším krokem je zadání střední a vysoké školy a zaměstnání. Následuje volba země, v tomto případě Česká republika.

Mezitím systém Facebooku pošle potvrzovací e-mail na zadanou adresu, stačí pouze kliknout na link v těle e-mailu a účet je aktivován. Nyní je třeba dovyplnit údaje profilu. Kromě rodného města se Facebook zeptá třeba i na náboženské vyznání. Vyplněna nemusí být žádná z položek, ovšem neúplný profil nepomůže tomu, aby nového uživatele podle některého z kritérií našli uživatelé stávající.

Přátelé na Facebooku

Po vyplnění profilu, zadání podrobností zaměstnání, osobních údajů a zájmů je vhodné vložit profilovou fotku. Stačí kliknout na siluetu postavy a poté na volbu „Nahrát obrázek“. Po vložení fotky je základní profil kompletní, přišel čas na hledání přátel na Facebooku…

Odkazy

Pokračovat ve čtení článku ‚Facebook pro začátečníky‘ na serveru Lupa.cz

0 Responses to “Facebook pro začátečníky aneb jak na Facebook?”


  • No Comments

Leave a Reply