DOSBox stále ve vývoji

Přestože poslední verze DOSBoxu verze 0.72 vyšla již téměř před rokem (26.8.2007), autoři na nové verzi pořád pracují což dokazuje aktivita na fórech a poslední CVS verze z 7.6.2008. Co nového vás čeká?

###Rozšířená podpora grafiky
Zatímco poslední verze DOSBoxu podporoval pouze 5 režimů grafiky (grafických režimů – hercules,cga,tandy,pcjr,vga), nová verze už bude umět reálné grafické karty z tehdejší doby

– S3 Trio
– Tseng et3000
– Tseng et4000
– Paradise

Dále podporuje ještě dva kompatibilní režimy, celkem tedy nabízí tyto možnosti: hercules, cga, tandy, pcjr, ega, vgaonly, svga_s3, svga_et3000, svga_et4000, svga_paradise, vesa_nolfb, vesa_oldvbe.

###Typ emulovaného procesoru
Nově bude možné určit jaký konkrétní procesor bude DOSBox emulovat. V konfiguračním souboru je k tomu určena nová položka *cputype*.

> cputype: CPU Type used in emulation. auto is the fastest choice.
> Possible values: auto, 386, 386_slow, 486_slow, pentium_slow, 386_prefetch

###Nápověda a konfigurační soubor
Autoři se také více soustředili na přehlednost a srozumitelnost obsahu konfiguračního souboru. Oproti předchozím verzím zde již počítají s naprostými amatéry a uvádí *všechny možné volby* (což zvláště při konfiguraci zvukové karty mohlo způsobovat potíže).

Poznámka: Pokud by jste chtěli tuto verzi použít, můžete si ji stáhnout na oficiální diskuzi, ale počítejte s tím že se jedná o rannou vývojovou verzi.

0 Responses to “DOSBox stále ve vývoji”


  • No Comments

Leave a Reply