Co se připravuje? ISTool v češtině

Dlouho jsem nevydal žádný překlad nebo cokoli jiného na svých stránkách na adrese www.lightninggroup.org/unuke . Pravdou je že jsem neměl moc času. Věnoval jsem se Oblivionu, předtím nějakou dobu Morrowindu a navíc jsem hodně psal články do časopisů. Pokud jsem ale měl alespoň trošičku času věnoval jsem se dál svým projektům, což jsou vesměs především překlady nějakého programu či nástroje.

Dnes bych vám představil svůj téměř dokončený překlad nástroje ISTool. Je to nástroj, který asi nevyužije každý – slouží pro práci s nástrojem Inno Setup pro tvorbu instalací. Hodně lidí mi občas psalo a ptalo se mě jak se dělá to a to a s původním kompilerem je to trošičku složitější protože skripty si musíte opravdu psát ručně.

V nástroji ISTool to jde poněkud snadněji, téměř na všechno existuje intuitivní dialog nebo průvodce, s jehož pomocí můžete nastavit cokoli aniž by jste museli vzpomínat nebo studovat dokumentaci jak se to dělá. Česká verze nástroje ISTool vám s tím pomůže.

Překlad obsahuje prozatím překlad uživatelského rozhraní a prozatím nebudou přeloženy tipy (ToolTip). Později možná doplním i informace v tooltipech, což bude ale dost zdlouhavá a náročná práce. Pokud na to ale čas bude, počítejte s tím že současně s informacemi v tipech budu připravovat českou dokumentaci pro Inno Setup o níž také delší dobu uvažuji.

Následující obrázek vás přesměruje do galerie s 16ti obrázky, které vám pomohou udělat si představu o rozsahu překladu. V současné době je stav překladu cca v 90%. Distribuci češtiny plánuji jako součást balíku Lightning Inno Setup QuickStart Pack Czech Series, což je vlastně česká varianta původního Inno Setup QuickStart Packu od autorů Inno Setup.

 

0 Responses to “Co se připravuje? ISTool v češtině”


  • No Comments

Leave a Reply


%d blogerům se to líbí: