Chyba při instalaci programů: Chyba 1933. Služba Windows Installer nemůže aktualizovat jeden či více chráněných souborů systému Windows

Při instalaci aplikací využívajících službu Windows Installer ve Windows XP se můžete setkat s touto chybovou hláškou:

Chyba 1933. Služba Windows Installer nemůže aktualizovat jeden či více chráněných souborů systému Windows.

Instalace využívající službu Windows Installer je mnoho. Jsou to všechny aplikace distribuované v podobě MSI balíčku, velká většina komerčních her a prakticky všechen software od společnosti Microsoft (například Microsoft Office 2007, apod.). 

Řešení

A jak tento problém vyřešíte? Podle Microsoftu je jako jediné řešení (problém je evidován v Microsoft Knowledge Base ID 836231) ideální provést reinstalaci Service Packu pro váš systém. V současné době to znamená stáhnout a nainstalovat znova aktualizaci Windows XP Service Pack 3.

Odkazy

2 Responses to “Chyba při instalaci programů: Chyba 1933. Služba Windows Installer nemůže aktualizovat jeden či více chráněných souborů systému Windows”


  • Microsoft asi toho moc neví…
    Možné řešení (u mne fungující)je popsáno zde:
    http://forum.zive.cz/viewtopic.php?…

  • @Docent už si nepamatuju u koho jsem to řešil ale nebylo to způsobeno tím souborem protože šlo o instalaci která nlite nepoužila (osobně právě proto nlite nepoužívám protože může taková instalace obsahovat další zavlečené chyby).

    p.s.: a navíc v mém případě šlo o instalaci hry a nikoli office.

Leave a Reply