Microsoft Office: Chyba – Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.

Nedávno jsem se setkal se záhadnou chybou:
Microsoft Word: Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.
Stejné hlášky mi dělaly i další aplikace z kancelářského balíku Microsoft Office, například Microsoft Office Outlook 2010, nebo Office PowerPoint. 

microsoft-office-wordProblém je v pomíchané asociaci mezi více webovými prohlížeči (třeba Internet Explorer s Mozilla Firefox). I když je výchozím prohlížečem stále Internet Explorer a na první pohled se zdá vše v pořádku, tak asociace dokumentů jsou špatně a občas se vám může spustit Firefox místo Internet Exploreru (nebo také naopak).

A jaké je řešení tohoto záhadného problému? Stačí spustit nevýchozí prohlížeč a povolit jeho asociaci, restartovat počítač a poté provést to samé s vaším oblíbeným prohlížečem a opět restartovat počítač.

Pokud vaším výchozím prohlížečem je Microsoft Windows Internet Explorer, stačí provést reset nastavení prohlížeče:

Nástroje → Možnosti Internetu → záložka Upřesnit → tlačítko Obnovit… → Obnovit. Po této proceduře je opět třeba pro načtení změn provést restart počítače.

Odkazy

4 Responses to “Microsoft Office: Chyba – Operace byla zrušena z důvodů omezení platných pro tento počítač. Obraťte se na správce systému.”


  • Zdeněk Novák

    Opravdu neumím za tuhle radu dost poděkovat ! Když mne to postihlo (nevím proč), tak jsem nejdřív prolezl stupidní nápovědy Microsoftu (tam mi opět poradili, abych se obrátil na Správce systému), pak dlouho ale marně googloval ve všech 4 jazycích (o nichž si myslím, že je trochu znám). Po výše popsaném postupu je vše OK ! Jen by mne zajímalo, proč se to stalo nedávno, i když Firefox používám jako výchozí prohlížeč od nepaměti.
    BTW : Už jsem si dávno několik podřadných windowsovských programů (Outlook,..) odinstaloval ; IE jsem si ponechal proto, že jeho pomocí lze některou webovou stránku vyvést až na Lištu snadného spouštění (což jiným způsobem neumím).

  • Tento návod je uveřejněn přímo na stránkách Microsoftu spolu s možností automatické opravy a obojí má jednu vadu – nefunguje to!!! Včetně „moudré“ rady na přenesení klíče z jiného počítače. Ale kde si ho má člověk napískat, to už jaksi nepíšou.
    Osobně mám dojem, že tyto potíže dělá Microsoft schválně, aby donutil uživatele k nákupu nových office.

    • Michale, funguje to, jen je možná třeba provést více těch přepnutí mezi prohlížeči. je otázkou co vše jste zkoušel a s jakými prohlížeči.

Leave a Reply