Chaos na Internetu začíná – ve Francii schválili zákon 3x a dost

Ve Francii po opakovaných pokusech schválil senát nový zákon označovaný jako *Třikrát a dost* nebo jako *HADOPI*. O co vlastně jde? O to že vlastníci autorských práv si vymohli následující postup:

1) Na internetu nějaká organizace zjistí, že nabízíte chráněný obsah (film, hru, nebo hudbu) například přes Torrent. Tato organizace informaci předá HADOPI (něco jako OSA v ČR ale s většími pravomocemi) a ta kontaktuje vašeho ISP a dodá mu vaši IP, čas a objekt sdílení/porušování autorských práv. ISP by vás pak měl s tímto kontaktovat a nabídnout vám filtrovací SW, aby jste „omylem“ takovou věc neudělali znova.
2) Pokud do půl roku od prvního případu se opět zjistí, že sdílíte nějaké chráněné autorské dílo dostanete druhý upozorňující email který je již digitálně podepsán (nechápu proč není podepsán první ale to je vedlejší).
3) A do třetice pokud budete do roka po druhém případě opět přistiženi že porušujete zákon tak vás musí ISP odpojit od internetu po dobu dvou měsíců až jednoho roku. po tu dobu budete muset platit ISP poplatky za internet přestože vám žádnou službu neposkytuje. Také budete uvedeni v seznamu podle nějž vám nesmí žádný další ISP nabízet připojení k internetu.

Bránit soudně se prý smíte až v třetím případě a důkazy o nevině musíte předkládat vy.

Tak tomu se říká „demokracie“:http://cs.wikipedia.org/wiki/Demokracie a „presumpce neviny“:http://cs.wikipedia.org/wiki/Presumpce_neviny. A to si ustanovili v kolébce demokracie – ve Francii.

###Odkazy
„Francie definitivně zavádí „třikrát a dost“, senát ho schválil“:http://www.cdr.cz/a/26997 na serveru „CDR.cz“:www.cdr.cz

0 Responses to “Chaos na Internetu začíná – ve Francii schválili zákon 3x a dost”


  • No Comments

Leave a Reply