Byl útěk bratrů Mašínů zločin? Jaktože ještě existují komunisti?

Tento týden vyvolal premiér Mirek Topolánek diskuzi na téma bratrů Mašínů.

Jedna strana samozřejmě schvalovala že útěk byl správná věc a druhá že přitom vraždili. Tak jsem si přečetl pár článečků a poté jsem nechápal jak to, že po 18 letech od pádu komunisti ještě existují? Na jednu stranu je zde spousta precedentů kdy bylo uznáno že KSČ je vinna a její jednání je zločinné a na druhou stranu tu pořád v politice v roce 2008 figuruje jakási strana Komunistická Strana Čech a Moravy. Vážně nechápu. Proč se nepřejmenují? To se nestydí? Kdyby někdo založil organizaci „NSDAP“:http://cs.wikipedia.org/wiki/NSDAP nebo třeba pro děti „Hitler Jugend“:http://cs.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend tak to všichni hned odsoudí, ale KSČ jede dál. Samozřejmě nechci tím zlehčovat, že by nacisté ve druhé světové válce byli nějak milí, ale v podstatě pokud neřešili rasovou otázku, tak kohokoli kdo nebyl s nimi byl proti nim. Takovému člověku pak dali poznat jaké to je – špatně se rozhodnout. Mrtvých bylo více než dost.

Pokud si však přečtete článek na iDNES „Když tě střelí, nesmíš křičet! bylo heslo Mašínů“:http://zpravy.idnes.cz/kdyz-te-streli-nesmis-kricet-bylo-heslo-masinu-fl1-/kavarna.asp?c=A080228_134606_kavarna_bos , zjistíte že se praktiky komunistů v 50-60 letech zase tak moc nelišily. Opravdu nechápu jak mohou někoho za to že chce odejít odsoudit k trestu smrti? Dokonce kamaráda bratrů Mašínů, kterého v Německu postřelili zachránili jen proto, aby ho pak oběsili.

Jak se pak někdo může divit, že se při útěku střílelo? Neznám sice okolnosti zabití toho pokladníka (kterého současně i okradli o peníze), ale je jasné že buď by jsme si tu v současnosti četli o jednom z procesů „vlastizrádců Mašínů“ a nebo diskutovali o tom jak může Mirek Topolánek dávat medaili vrahům jako dnes. Myslím, že jiná volba nebyla.

2 Responses to “Byl útěk bratrů Mašínů zločin? Jaktože ještě existují komunisti?”


  • Zajímavý názor, akorát mi vadí gramatické nedostatky…

  • Je zločinný režim, ve kterém hrozí trest smrti někomu, kdo vyloupí banku a zastřelí při tom rukojmí?

    Je zločinný režim, ve kterém policejní/armádní složky střílí na někoho, kdo koná loupež se zbraní v ruce?

    Je zločinný režim, ve kterém se zavírají lidé za vyjádření a praktikování svého politického názoru? (Například: „… věci na světě patří všem, kteří v něm žijí, proto si mohu kdykoli na ulici vzít kterékoli auto, sníst jakékoli jídlo a při tom nemusím předchozímu uživateli za to naoplátku přinést žádnou protihodnotu …“)

Leave a Reply