Byl útěk bratrů Mašínů zločin? Jaktože ještě existují komunisti?

Tento týden vyvolal premiér Mirek Topolánek diskuzi na téma bratrů Mašínů.

Jedna strana samozřejmě schvalovala že útěk byl správná věc a druhá že přitom vraždili. Tak jsem si přečetl pár článečků a poté jsem nechápal jak to, že po 18 letech od pádu komunisti ještě existují? Na jednu stranu je zde spousta precedentů kdy bylo uznáno že KSČ je vinna a její jednání je zločinné a na druhou stranu tu pořád v politice v roce 2008 figuruje jakási strana Komunistická Strana Čech a Moravy. Vážně nechápu. Proč se nepřejmenují? To se nestydí? Kdyby někdo založil organizaci NSDAP nebo třeba pro děti Hitler Jugend tak to všichni hned odsoudí, ale KSČ jede dál. Samozřejmě nechci tím zlehčovat, že by nacisté ve druhé světové válce byli nějak milí, ale v podstatě pokud neřešili rasovou otázku, tak kohokoli kdo nebyl s nimi byl proti nim. Takovému člověku pak dali poznat jaké to je – špatně se rozhodnout. Mrtvých bylo více než dost.

Pokud si však přečtete článek na iDNES Když tě střelí, nesmíš křičet! bylo heslo Mašínů , zjistíte že se praktiky komunistů v 50–60 letech zase tak moc nelišily. Opravdu nechápu jak mohou někoho za to že chce odejít odsoudit k trestu smrti? Dokonce kamaráda bratrů Mašínů, kterého v Německu postřelili zachránili jen proto, aby ho pak oběsili.

Jak se pak někdo může divit, že se při útěku střílelo? Neznám sice okolnosti zabití toho pokladníka (kterého současně i okradli o peníze), ale je jasné že buď by jsme si tu v současnosti četli o jednom z procesů „vlastizrádců Mašínů“ a nebo diskutovali o tom jak může Mirek Topolánek dávat medaili vrahům jako dnes. Myslím, že jiná volba nebyla.

2 Responses to “Byl útěk bratrů Mašínů zločin? Jaktože ještě existují komunisti?”


  • Zajímavý názor, akorát mi vadí gramatické nedostatky…

  • Je zločinný režim, ve kterém hrozí trest smrti někomu, kdo vyloupí banku a zastřelí při tom rukojmí?

    Je zločinný režim, ve kterém policejní/armádní složky střílí na někoho, kdo koná loupež se zbraní v ruce?

    Je zločinný režim, ve kterém se zavírají lidé za vyjádření a praktikování svého politického názoru? (Například: „… věci na světě patří všem, kteří v něm žijí, proto si mohu kdykoli na ulici vzít kterékoli auto, sníst jakékoli jídlo a při tom nemusím předchozímu uživateli za to naoplátku přinést žádnou protihodnotu …“)

Leave a Reply