Assasins Creed

Jednou z mála akčních a her která mě velmi láká je Assasins Creed. Je to také jedna zmála her typu stealth, která mě vůbec oslovila – většinou z toho nejsem tak na větvi. Velký podíl na zajímavosti této hry má pro mě prostředí hry, které se odehrává ve středověku a tak trochu kombinuje růsné mystické prvky které vznikly v této době (podobně jako třeba ještě aktuální film Šifra mistra Leonarda/The Da Vinci Code).

Matně si vzpomínám na podobnou hru Azrael's Tear, která také těžila z různých pověstí ohledně Svatého grálu v prostředí podzemních kobek chráněných důmyslnými pasmi a také Templáři, kteří po několik generací chránili toto místo.

Assasins Creed se tedy odehrává ve středověku na konci dvanáctého století v době třetí křížové výpravy, kterou vedli tři tehdejší nejvýznamnější evropští panovníci, císař Fridrich I. Barbarossa, francouzský král Filip II. August a anglický král Richard I. Lví Srdce. Hra by měla obsahovat tři města Damašek, Jeruzalém a Acre. Podle vývojářů a především videí ze hry (vřele doporučuju) by hra měla být velmi realisticky ztvárněna a zatím se jí v tomto ohledu velice daří. Osobně se mi velmi líbí představa že bych pobíhal ve středověkém městě a zabíjel na zakázku. Sice si nejsem jist jak to bude s ovládáním, předpokládám že hra a její postava bude částečně řízena jaksi automaticky, protože si nejsem jist jak bych směřoval skoky na kdejaké výstupky či tyče ve městě (viz. videa).

Hra působí velmi dobře a docela se na ni těším.

0 Responses to “Assasins Creed”


  • No Comments

Leave a Reply